Erdőben énekeltek a Letenyei AMI növendékei és tanárai

Erdőben énekeltek a Letenyei AMI növendékei és tanárai

2022. május 6.

2022. május 6-án intézményünk részt vett az "Ének az erdőben" kezdeményezésen, amelyet a Madarak és Fák napja alkalmából szervezett meg az Erdő Ajándéka Erdei Iskola és Alapítvány. A kezdeményezés célja, hogy határon innen és túl felnőttek és gyerekek együtt énekeljenek május 6-án 10 órakor egy közeli erdőben vagy parkban. 

Intézményünk növendékei és tanárai kiránduláson vettek részt a közeli Vétyempusztán, ahol a gyümölcsöskertben egy édes alma facsemetét ültettek, majd a Kettőskeresztnél közösen énekeltek zalai erdőről szóló népdalokat. A közös éneklés után az Ősbükkös tanösvényét végigjárva gyönyörködhettek a természet szépségeiben. A kirándulás a Budafai Arborétumban ért véget. 

Köszönjük a Zala Erdő Zrt. 3. számú erdészet munkatársainak, kiemelten Kárpáti János kerületi fővadásznak, hogy idegenvezetésükkel és technikai segítségükkel lehetővé tették számunkra, hogy intézményünk növendékei és tanárai egy tartalmas és látnivalókban gazdag napot tölthettek együtt. 

 

Pályázatok