Kiállítás nyílt a 40 éves Művészeti Iskoláról és a Fúvószenekarról Letenyén

Kiállítás nyílt a 40 éves Művészeti Iskoláról és a Fúvószenekarról Letenyén

Kiállítás nyílt a 40 éves Művészeti Iskoláról és a Fúvószenekarról Letenyén

December 1.-én kiállítás nyílt a Letenyei Alapfokú Művészeti Iskola és a Mura Térsége Tűzoltózenekar (volt Letenye Város Fúvószenekara) alapításának 40.-ik évfordulója alkalmából.

A kiállításon az intézmény volt tanárai, dolgozói is megjelentek. Friman Martin igazgató, karnagy beszédében szólt elődei úttörő munkájáról, méltatta azt a nagy sikerű társadalmi összefogást, melynek köszönhetően ma Művészeti Iskola lehet a Városban. Beszélt a zenekar jelentősebb rendezvényeiről, külföldi és országon belüli jelentősebb fellépéseiről, elért eredményeiről.  A kiállítás megnyitón megjelentek a térség polgármesterei, társ iskolák igazgatói, a zenekar volt és jelenlegi tagjai, a művészeti iskola volt és jelenlegi növendékei, tanárai.

A Farkas Ferenc Zene és Aranymetszés Alapfokú Művészeti Iskola (Nagykanizsa) kollektívája nevében Baráth Adrien igazgató adott át egy szép - erre az alkalomra készített - emlékplaketett Friman Martin igazgató részére.

Az ünnepi alkalmon ünnepi műsort adtak a Művészeti Iskola növendékei.

A kiállítás február végéig tekinthető meg a Fáklya Művelődési Házban, igény szerint tárlatvezetés is kérhető a Letenyei Alapfokú Művészeti Iskola elérhetőségein.

 

 

Kapcsolódó galéria

Kiállítás nyílt a 40 éves Művészeti Iskoláról és a Fúvószenekarról Letenyén

Pályázatok