Véget ért a tanév

2026. június 17.
Ünnepélyes tanévzáró
2026. június 17-én, szerdán tartottuk tanévzáró ünnepségünket. Igazgató úr rendhagyó módon beszédében a köszöntések után felemelte hangját a növendékek, hozzátartozóik, a pedagógusaink és polgármester úr előtt. Kifejtette, hogy a Letenyei AMI épületének állapota elfogadhatatlan, baleset- és életveszélyes. Az épület a 25. órában van. Igazgató úr elmondta, hogy folyamatosan hírt adunk a problémákról, mert bebizonyosodott, hogy a csend nem vezetett sehova.
A negatívabb hangvételű bevezető után vidámabb vizekre eveztünk, a 2025/2026-os tanév eredményeit mutattuk be.A tavalyihoz képest még több versenyen vettünk részt és még több programot szerveztünk és voltunk meghívottak fellépni külsős helyszínekre. Az idei tanévben 2 olyan növendékünktől búcsúztunk el, akik legalább 7 évig koptatták nálunk a hangszereket, tánccipőket. Kalocsai Réka 8 év tánc és 3 év hegedülés után, Gyergyák Rebeka pedig 13 év tánc után vett búcsút az intézménytől, ők egy kis ajándékot és képmontázst kaptak a nálunk töltött évek alatt készült képeikből. Átadásra kerültek a vizsgalapverseny díjazásai is.
Igazgató úr kiemelte és felsorolta az idei évben elért eredményeket. Összességében 15 versenyen vettünk részt, melyeken összesen 43 dobogós helyet, elismerést szereztek növendékeink. Ezután megkezdődött a jutalmazások felsorolása és átadása, majd Letenye Város Polgármestere átadta a város által adományozott díjakat táncművészeti ágon Kovács Zsombornak, zeneművészeti ágon Kovács Villőnek. Végül, a közérdekű információk megosztása után igazgató úr lezárta a tanévet, megkezdődött a bizonyítványok átadása és a nyári szünet.













































